Moja fascynacja Kaukazem, a w szczególności Gruzją, zaczęła się prawie 10 lat temu w czasie, gdy Gruzję ogarnął karnawał demokracji i wybuchła w niej Rewolucja Róż. Zmiany, które miały miejsce w tym czasie stały się zarzewiem mojej pasji - miłości do wschodu i fascynacji przemianami politycznymi zachodzącymi na obszarze postradzieckim. Studiując od 2006 roku na Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego rozpocząłem systematyczne badanie Kaukazu.
W sierpniu 2007 roku, wybrałem się na swoją pierwszą podróż do Gruzji, gdzie z bliska poznałem jej cudowną przyrodę, nieziemsko smaczną kuchnię i najważniejsze: wspaniałych ludzi. W kolejnych latach realizowałem projekty badawcze Studenckiego Ruchu Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2008 roku był to "Tożsamość etniczna mieszkańców Gruzji", który, w czasie badań sytuacji Swanów w Wąwozie Kodori, przerwała nam agresja rosyjska na Gruzję. W roku 2009 przygotowałem wraz ze studentami UW badania pt. "Gruzini w Iranie". W ramach projektu spędziliśmy ok. 4 tygodni badając historię, tradycję, język i tożsamość irańskich Gruzinów żyjących w centralnym Iranie i Gruzji. W roku 2010 zrealizowałem projekt "Tworzenie się powiązań międzynarodowych separatystycznej Republiki Abchazji", w ramach którego spędziłem 4 tygodnie w separatystycznej Abchazji (głównie w miastach Suchumi, Gali, Nowy Afon) gdzie badałem jej wewnętrzną sytuację polityczną oraz politykę międzynarodową. Na przełomie września i października 2012 roku byłem obserwatorem w ramach misji OBWE i przydzielono mnie do kontroli przebiegu dnia wyborów w mieście Gori.
Obecnie jestem doktorantem na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w zakres moich badań wchodzą wewnętrzna sytuacja polityczna m.in. Gruzji oraz Rosji. Zawodowo zajmuje się analizą rynku energetyki regionu Europy Środkowej i Wschodniej.
Gruzini w Iranie: Gruzini w Iranie
Gruzja - Perła Kaukazu, (strona 102)